Światowy Dzień Zdrowia

07.04.2020

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia w imieniu Dyrekcji Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu składam wszystkim Pracownikom naszego Szpitala najserdeczniejsze życzenia, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym.

Teleporady w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej

06.04.2020

Szanowni Państwo, W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją, mając przede wszystkim na względzie bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców naszego województwa, a także zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego od poniedziałku tj. 16 marca 2020r. zachęcamy do skorzystania z teleporad w ramach świadczeń udzielanych w naszych poradniach specjalistycznych (AOS).

Fundacja Szpitala Papieskiego zbiera środki finansowe na zwalczanie koronawirusa

03.04.2020

Szanowni Państwo, Zarząd Fundacji Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu w porozumieniu z Dyrekcją Szpitala podjął inicjatywę uruchomienia zbiórki środków finansowych, które w całości zostaną przeznaczone dla Szpitala Papieskiego na potrzeby związane ze zwalczaniem koronawirusa (SARS-CoV-2), m.in. na zakup sprzętu oraz środków ochrony. Instytucje, podmioty gospodarcze i osoby prywatne zainteresowane wsparciem tej akcji mogą dokonać wpłaty środków finansowych na rzecz Szpitala Papieskiego za pośrednictwem naszej Fundacji na konto bankowe:

15. rocznica śmierci Jana Pawła II

02.04.2020

To już 15 lat od pamiętnej godziny 21:37 – 2 kwietnia 2005 roku, kiedy odszedł do Domu Ojca, Święty Jan Paweł II.

Podczas pandemii – oczekuj nieoczekiwanego, myśl i postępuj racjonalnie

02.04.2020

Szczyt zachorowań COVID 19 dopiero przed nami. Nadal jesteśmy na krzywej wznoszącej epidemii, tzn że zakażonych będzie przybywało. A właściwie zdiagnozowanych, bo ilość osób z potwierdzonym laboratoryjnie zakażeniem jest zawsze mniejsza niż tych, którzy są rzeczywiście zainfekowani. To wypadkowa min.: ilości pobranych testów, dostępności do testów i wydolności laboratoriów.

Lęk co zrobić, by Tobą nie zawładnął

01.04.2020

Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii. Pomoc psychologiczna dla każdego, kto zmaga się się z niepokojem i zaburzeniami emocjonalnymi, wywołanymi kryzysem społecznym i zdrowotnym stanu epidemii. W tym odcinku o lęku i jak sobie z nim radzić.

WOT wspiera Szpital

30.03.2020

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej 25 Batalionu Lekkiej Piechoty w Zamościu pomagają personelowi naszego Szpitala w codziennej pracy. Dziękujemy bardzo za każdą formę pomocy i  wsparcia. Dyrekcja Szpitala.