Czerwona strefa

Wczoraj prawie 19 tys dodatnich wyników testów PCR SARS – CoV 2 , za każdym stoi człowiek.

W kraju prawie 300 tys. W rzeczywistości zakażonych jest 5-10 razy więcej. Laboratoria nie nadążają z przekazywaniem wyników. I to przy ilości testów na mln mieszkańców najmniejszej w EU.
Koronawirus jest niewidoczny. I jest wszędzie. W tej sytuacji śledzenie kontaktów jest właściwie spóźnione, a więc nieefektywne.
Część osób przejdzie infekcję łagodnie, ale prze to nieświadomie mogą rozprzestrzeniać wirusa. Jak przejdą infekcję ci słabsi, schorowani, starsi?
Dlatego z szacunku i troski o innych – nośmy maskę, zachowujmy odległość od innych ludzi min 1,5 – 2 m, pamiętajmy o częstym myciu rąk. Izolujmy się jeśli jesteśmy zakażeni.
Chorują również pracownicy ochrony zdrowia.   Ci, którzy jeszcze pracują są na wyczerpaniu.
Część oddziałów nie jest w stanie pracować z powodu braków kadry.
Staramy się aby część ambulatoryjna pracowała jak dawniej, pamiętamy  o naszych pacjentach.
Dlatego proszę o troskę o nas wszystkich. Epidemia pokazuje wiele cech  naszego społeczeństwa, kondycji ochrony zdrowia.

Masz wpływ na życie, swoje i nie tylko swoje.

z kwarantanny
Beata Dębicka