2024

Jubileusz 25-lecia poświęcenia Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu oraz Uroczystość wprowadzenia relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej

13.06.2024

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu świętuje w tym roku podwójną rocznicę: 30-lecie powstania i 25-lecie poświęcenia. 12 czerwca 1999 roku, podczas historycznej wizyty w Zamościu, Papież Jan Paweł II poświęcił ten szpital, co pozostaje ważnym wydarzeniem w historii miasta.

Informacja prasowa Ministerstwa Cyfryzacji - Zastrzeż PESEL i chroń swoje dane w mObywatelu 2.0

12.06.2024

Liczba prób wyłudzeń kredytów na cudze dane rośnie. Ministerstwo Cyfryzacji wprowadziło więc do aplikacji mObywatel 2.0 usługę Zastrzeż PESEL. Dzięki niej użytkownik może zastrzec swój numer PESEL, cofnąć zastrzeżenie i ponownie je ustawić. Widzi też, jakie firmy i instytucje sprawdzały jego numer PESEL i z jakiego powodu. Od 1 czerwca 2024 instytucje finansowe będą miały obowiązek sprawdzenia statusu numeru PESEL np. przed udzieleniem pożyczki.

11.06.2024

01.06 Międzynarodowy Dzień Dziecka

03.06.2024

W Naszym Szpitalu obchodziliśmy jedno z najwdzięczniejszych świąt w kalendarzu – Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej też okazji Dyrektor Szpitala odwiedził naszych małych pacjentów. Dziękujemy Stowarzyszenie "Życie z chorobą nie musi być smutne" im. Karoli Majewskiej

Ostatnie pożegnanie

31.05.2024

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci byłego pracownika Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. Andrzej Molas był pracownikiem Szpitala od 1995 roku, kierownikiem Zakładu Rehabilitacji od 1999roku, człowiekiem niezwykłym, co przejawiało się każdego dnia w najdrobniejszych gestach. Człowiekiem oddanym swojej pracy, przyjaznym, wyrozumiałym i uczynnym. Pogrążonej w smutku i żałobie rodzinie składamy dziś najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia. Nie umiera ten, kto żyje w sercu i pamięci bliskich.

"Położna na Medal" Magdalena Michalczuk-Laureatka 10.edycji z województwa lubelskiego

28.05.2024

Serdecznie gratulację dla Pani Magdy Michalczuk Laureatki 10. Edycji konkursu "Połozna na Medal" W piątek 19 kwietnia, w warszawskim hotelu Arche, spotkały się położne z całej Polski, które głosami matek, pacjentek i ich rodzin znalazły się w gronie położnych wyróżnionych i nagrodzonych w 9. oraz 10. edycji konkursu „Położna na Medal”. Wydarzenie było okazją do podsumowania 10 lat kampanii społeczno-edukacyjnej „Położna na Medal”, która od 2014 roku zwraca uwagę na konieczność podnoszenia standardów opieki okołoporodowej poprzez edukację i promowanie dobrych praktyk.

28.05.2024

Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią 26 maja ( Dzień Matki) - 1 czerwca (Dzień Dziecka) W tym roku hasłem przewodnim obchodów 34 Światowego Tygodnia Promocji Karmienia Piersią jest „ WSPARCIE W KARMIENIU PIERSIĄ DLA WSZYSTKICH” Światowy Tydzień Promocji Karmienia Piersią jest organizowany przez Światowy Sojusz na rzecz Akcji Karmienia Piersią (WABA) jako wydarzenie, którego celem jest ochrona, promowanie i wspieranie karmienia piersią na całym świecie.