VIII Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi

Zapraszamy serdecznie do Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu na bezpłatne badania profilaktyczne nowotworów głowy i szyi. W dniu 23.09.2020r. w godzinach 15:00-18:00 do Poradni Laryngologicznej, gdzie odbywać się będą bezpłatne badania laryngologiczne w ramach VIII Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi.
Program skierowany jest do osób:
  • w wieku 40-60 lat z grupy podwyższonego ryzyka
  • zameldowanych na terenie woj. lubelskiego.

Objawami kwalifikującymi do grupy podwyższonego ryzyka są:
występowanie przez ponad 3 tygodnie jednego z objawów, nie związanych z infekcją, takich jak:
  • pieczenie języka, niegojące się owrzodzenie oraz/lub czerwone albo białe naloty w jamie ustnej, ból gardła, przewlekła chrypka, guz na szyi, niedrożność nosa lub krwawy wyciek z nosa, ból w trakcie oraz/lub problemy z połykaniem.
  • przynależności do grupy ryzyka: wieloletni palacze, osoby nadużywające alkoholu, osoby podejmujące ryzykowne zachowania seksualne.

Do badania w ramach programu konieczna jest wcześniejsza rejestracja pod numerem telefonu 84 677 37 20 w godz. 11:00 – 14:00, w dniach od 14.09.2020 do 21.09.2020. Liczba miejsc ograniczona.