Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki
im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu

Światowy Dzień Wcześniaka

17 listopada obchodzimy Światowy Dzień Wcześniaka.
Od 2015 roku Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im.Papieża Jana Pawła II w Zamościu aktywnie włącza się w te obchody.
W poprzednich latach były podświetlane na fioletowo budynki jak zamojski ratusz, budynek Szpitala i Rehamed-Kangurkowo. Były bale i upominki dla wcześniaków a wykłady i warsztaty dla personelu i rodziców naszych pacjentów.
Czas pandemii zweryfikował styl obchodów, ale ich nie uniemożliwił.
Jest to dzień ważny zarówno dla dzieci i ich rodziców, ale również dla osób, których praca, zaangażowanie, wiedza pomogły wcześniakom i ich rodzicom przejść ten bardzo trudny czas przedwczesnych narodzin.
Całemu personelowi bardzo dziękuję za codzienny trud i zaangażowanie w opiece nad noworodkami. Naszą pracę doceniła również Fundacja „Koalicja dla wcześniaka”, od której otrzymaliśmy list gratulacyjny i piękny plakat znanego, polskiego plakacisty Andrzeja Pągowskiego. Bardzo dziękujemy Fundacji za ten miły gest.
Całemu Personelowi Oddziału Neonatologii w Zamościu życzę przede wszystkim zdrowia, pomyślności w życiu zawodowym i osobistym, obyśmy bezpiecznie przeszli przez ten trudny czas pandemii nie zwalniając jednak w wypełnianiu naszych obowiązków.
  Naszym pacjentom i ich Rodzicom, oprócz zdrowia życzę aby jak najwięcej czerpali z radości macierzyństwa a w ten pochmurny, jesienny czas dużo słońca w sercu.

Powrót do listy

Polityka prywatności