Światowy Dzień Wcześniaka w Zamościu

Poruszane były ważne problemy dot. wcześniactwa z udziałem specjalistów ze szpitala „papieskiego”. Uczestnicy wysłuchali wykładów, które przygotowała psycholog Jadwiga Pańczyk – „Rozwój noworodka urodzonego przed czasem”, Katarzyna Szargało-Szkałuba – „Czy wcześniak zawsze jest wcześniakiem” oraz neurologopeda Małgorzata Słupska – „Wcześniak u neurologopedy”. Odbyła się również sesja zdjęciowa dla rodziców i dzieci ze sztangą pt. „Rodziny siłaczy”. Oprócz tego, mamom wręczone zostały ręcznie wykonane fioletowe róże, a ojcom „Gwiazda super bohatera”.Na spotkanie przybyli zaproszeni goście, m.in. małżonka Prezydenta Miasta Zamość Beata Wnuk z synem, a także dyrekcja szpitala, lekarze specjaliści z Oddziału Neonatologii oraz Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i Patologii Ciąży, wraz z personelem pielęgniarskim, położniczym i terapeutycznym.
Dla uczczenia tego dnia szpital „papieski”, zamojski Ratusz oraz Ośrodek Rehabilitacji Dzieci „Kangurkowo” w Zamościu, podobnie jak wielu krajach na całym świecie charakterystyczne budynki (np. Empire State Building w Stanach Zjednoczonych), został podświetlony na fioletowo. Organizatorem obchodów był Oddział Neonatologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II oraz Ośrodek Rehabilitacji Dzieci „Kangurkowo”.

Zobacz film

Rzecznik Prasowy SPSW