Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki
im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu

Karmienie piersią i praca – zróbmy to!

Tradycyjnie w Dniu Matki 26 maja o godz. 13.00 na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym i Patologii Ciąży rozpoczął się Światowy Tydzień Karmienia Piersią. 

–„Było pięknie i kolorowo. Opowieści pisane muzyką w formie układu tanecznego przygotowały dzieci pod okiem Kwiatowej Wróżki, w którą wcieliła się Beata Miciuła nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie” – mówi Barbara Musiej-Erdmann, położna - współorganizatorka wszystkich edycji ŚTKP.
I dodaje. – „Od samego początku obchodów ŚTPKP w naszym Szpitalu są z nami uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu, którzy pod opieką nauczycielki Joanny Kaczebura zawsze dostarczają nam wiele radości, a zwłaszcza naszym Mamom.

Dodam, że wszyscy uczniowie urodzili się na naszym oddziale. Niezmiernie dziękuję za ich poświecenie i obecność z nami”. Mamy i ich pociechy tego dnia odebrały moc życzeń oraz prezenty i czerwone serduszka z napisem „Kocham Cię Mamo”. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku w gronie Mam wraz z pociechami, kadrą medyczną oraz z prężnie działającym przy Szpitalu Kołem Wsparcia Matek Karmiących. Światowy Tydzień Promocji Karmienia Piersią jest corocznie organizowany na całym świecie. Po raz pierwszy obchodzono go 1 sierpnia 1990 r., kiedy 29 państw,w tym Polska, podpisało tzw. Deklarację Innocenti WHO i UNICEF - w sprawie ochrony, propagowania i wspierania karmienia piersią.
W Polsce jest organizowany od 18 lat. W większości krajów to pierwszy tydzień sierpnia, ale niektóre państwa obchodzą go w innych dogodnych terminach, tak jak w Polsce. Termin obchodów akcji w naszym kraju w dniach 26 maja – 1 czerwca „spina” dwa ważne święta – Dzień Matki i Dzień Dziecka. 

Ryszard Pankiewicz
Rzecznik Prasowy
SPSW im. Papieża Jana Pawła II
w Zamościu

Powrót do listy

Polityka prywatności