Cukrzyca – problem interdyscyplinarny cz. VIII

W dniach 13-14 lutego br. odbyła się ósma edycja konferencji diabetologicznej pod hasłem „Cukrzyca – problem interdyscyplinarny”.

Do Zamościa przyjechali wybitni eksperci i specjaliści m.in.: prof. dr. hab. med. Krystyna Widecka, prof. dr. hab. med. Małgorzata Szelachowska, prof. dr. hab. med. Maciej Małecki, prof. dr. hab. med. Edward Franek, prof. dr hab. med. Tomasz Miazgowski, prof. dr hab. med. Waldemar Placek, dr hab. med. Janusz Krzymień, dr hab. inż. lek med. Dariusz Włodarek.

Kierownikiem naukowym konferencji był Konsultant Wojewódzki ds. Diabetologii prof. dr. hab. med. Grzegorz Dzida. Patronat honorowy nad konferencją objął Prezydent m. Zamość  Andrzej Wnuk oraz Dyrektor SP Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II Andrzej Mielcarek. Konferencję poprowadziła lek. med. Elżbieta Kramarczuk, inicjatorka spotkań diabetologicznych. Pierwsza edycja konferencji odbyła się w 2008 r.