Igrzyska lekarzy

Nasi Olimpijczycy przyjechali z medalami!
Do historii przeszły jubileuszowe X Igrzyska Lekarskie w Zakopanem. W 44 konkurencjach sportowych uczestniczyło ok. 800 medyków z rodzinami. Wśród 62-osobowej kadry z Lubelszczyzny nie zabrakło także reprezentantów z naszego Szpitala.

Dzielnie i sukcesami wystąpili Daniel Tabiszewski, pracujący na co dzień na Oddziale Rehabilitacji i Dariusz Plewik z Oddziału Kardiologii z Pododdziałem Intensywnej Terapii Kardiologicznej. - „Startowałem w kilku konkurencjach. W kolarstwie szosowym, pływaniu i trójboju siłowym. Moją koronkową konkurencją było oczywiście kolarstwo. W kategorii wiekowej w której startowałem, ze startu wspólnego zająłem pierwsze miejsce, zaś w jeździe indywidualnej na czas byłem drugi. W pozostałych konkurencjach starałem się jedynie sprawdzić moje możliwości. Wyścig był bardzo wyczerpujący. Dodam, że np. różnica wysokości na jednym okrążeniu to ok. 350 metrów. Zawodnicy musieli przejechać cztery pętle o długości ok 20 km. W związku z dużym stopniem trudności nie wszyscy ukończyli wyścig. Oprócz akcentu sportowego można było podziwiać wspaniałe widoki i nawiązywać nowe znajomości” - mówi dr Tabiszewski. Jak dodaje, uczestniczył także w startach na tegorocznych Mistrzostwach Polski Lekarzy w Kolarstwie Szosowym, w których zajął 3 miejsce w jeździe indywidulanej na czas. I już myśli o następnych zawodach w przyszłym roku.
- „Igrzyska udały się dobrze. Czuję mimo wszystko niedosyt, ponieważ spodziewałem się lepszych wyników. Trenuję już od kilku lat. Moja przygoda rozpoczęła się jeszcze podczas studiowania. Reprezentowałem barwy Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, AZS UMCS Lublin, a obecnie KS Agros Zamość. Na igrzyskach startowałem w konkurencjach w biegach sprinterskich na dystansie 100 m., 200 m., 400 m., i w sztafecie sprinterskiej 4/100m. Na 100 i 200 m., zdobyłem brązowy medal, na 400 m. srebro a w sztafecie złoty krążek. W skoku w dal udało się uzyskać srebro, a rzucie oczepem brąz. Najbardziej jestem zaskoczony rzutem oszczepem, ponieważ po raz pierwszy w życiu miałem w ręku oszczep. Porównując rok ubiegły, w którym zdobyłem 5 medali, tegoroczne igrzyska można jednak uznać za udane. Ale już myślę o przyszłorocznych Mistrzostwach Świata. Nie ukrywam, że mam ambicje medalowe. Cieszę się, że pomimo pracy i dyżurów mam jeszcze czas na treningi, które oprócz wzmacniania formy również wpływają na odstresowanie i relaks, tak potrzebny w wolnym czasie”. – mówi dr Dariusz Plewik.
Medycy już mogą podjąć kolejne treningi, ponieważ w dniach 8-10 marca 2013 roku odbędą się kolejne, tym razem, Igrzyska Zimowe. Zawodnicy zmierzą się między innymi w konkurencji slalom gigant, zjazd, slalom, ski tour, łyżwiarstwo szybkie, hokej na lodzie, biegi narciarskie oraz hokej na lodzie.