Dzień Dziecka

W scenerii pięknego parku roztoczańskiego w Kawęczynku 10 czerwca dzieci pracowników naszego Szpitala wraz z rodzicami radośnie obchodzi swoje Święto.
– „Atrakcji było co niemiara. Dzieci czas spędzały na jeździe na kucykach, zjeżdżalniach, trampolinach, licznych grach i zabawach. Rodzice, także dali porwać się do wspólnej zabawy, przypominając sobie swoje słodkie dzieciństwo. Z racji Euro 2012 odbył się mecz piłkarski i towarzyszące euro konkursy. W zabawie udział wzięło niespełna 400 osób ”. – mówi Alina Paszko, organizatorka imprezy.
Dodajmy, że święto Międzynarodowego Dnia Dziecka w Polsce obchodzone jest 1 czerwca, podobnie jak w krajach Europy wschodniej. W innych krajach przypada ono na 20 listopada i obchodzone jest jako Dzień Praw Dziecka lub Powszechny Dzień Dziecka. Data ta jest uhonorowaniem uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 roku oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 r.