Pacjent może serfować w sieci

Na terenie szpitala uruchomiony został bezprzewodowy dostęp do internetu dla pacjentów. Punkty dostępowe (tzw. HotSpot) zostały zainstalowane na piętrach szpitala od drugiego do siódmego. Dzięki nim rozsyłany jest sygnał WiFi umożliwiający połączenie się z internetem za pomocą urządzeń elektronicznych wyposażonych w odpowiednie karty sieciowe.
Sygnał ten obecnie nie dociera do wszystkich miejsc na wszystkich oddziałach. Najsilniejszy jest w centralnym obszarze poszczególnych kondygnacji. HotSpoty dostępne dla pacjentów działają na wydzielonej sieci, nie ma możliwości połączenia się z nich z siecią szpitalną, dzięki czemu spełniony jest podstawowy warunek bezpieczeństwa danych gromadzonych w szpitalu. Aktualnie nie zostały wprowadzone żadne ograniczenia w dostępie. Opracowane zostały „Zasady korzystania z darmowego dostępu do internetu na terenie Szpitala”. Dokument ten jest wyświetlany podczas uzyskiwania dostępu do internetu. Jest to rozwiązanie najwygodniejsze dla pacjentów, którzy mogą uzyskać dostęp do internetu bez żadnych dodatkowych czynności rejestracyjnych.

Zespół redakcyjny serwisu

Krzysztof Zdeb