Kapelan Pielęgniarek i Położnych

Ks. Jacek Kania, kapelan szpitala, 5 listopada został mianowany przez Ordynariusza Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej ks. bp. Mariana Rojka na Duszpasterza Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych Polskich – Oddział Zamość. Głównymi celami stowarzyszenia jest m.in.: pogłębianie i krzewienie zasad moralności i etyki katolickiej oraz dbałość o ich przestrzeganie przez członków, systematyczna praca nad własną formacją duchową i intelektualną, godne reprezentowanie i ochrona zawodu pielęgniarki i położnej, pielęgnowanie szczytnych tradycji zawodu oraz aktywizacja członków Stowarzyszenia w życiu społecznym. Pierwsze spotkanie z nowym kapelanem odbyło się 21 listopada. – Serdecznie zapraszam do dołączenia do naszej wspólnoty wszystkie zainteresowane Pielęgniarki i Położne.” – ks. Jacek Kania.