Nowe lasery w Oddziale Laryngologii

W oddziale Laryngologii zostały uruchomione nowe lasery wykorzystywane w operacjach laryngologicznych. Dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych zakupiono dla oddziału lasery: diodowy i CO2 współpracujący z mikroskopem operacyjnym za pomocą mikromanipulatora.
Zastosowanie laserów pozwala na wprowadzenie nowoczesnych technik operacyjnych w otolaryngologii, precyzyjniejsze wykonywanie zabiegów oraz skraca czas pobytu pacjenta w szpitalu. - Obecnie wykonujemy szerszy zakres zabiegów laryngologicznych z zastosowaniem nowych laserów. Zastosowaniem nowych technik skutkują tym, że pacjenci w krótszym czasie po operacji mogą opuścić szpital. Do zabiegów z wykorzystaniem technik laserowych kwalifikowani są pacjenci po ustaleniu rozpoznania i ustaleniu techniki operacyjnej bezpośrednio w oddziale laryngologii. – mówi Jerzy Zawiślak, Ordynator Oddziału. W oddziale operacje z zastosowaniem lasera wykonywane są od 10 lat.