Kolejne fundusze unijne dla Szpitala

Szpital pozyskał kolejne fundusze unijne, które będą wykorzystane na poprawienie jakości przyjmowania pacjentów w naszym szpitalu. Z początkiem miesiąca podpisana została umowa na realizacje projektu „Podniesienie sprawności działania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu – Etap I”. Koszt projektu to ok. 1,76 mln. zł., w tym ok. 1,63 mln. zł. pochodzi z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
W ramach projektu oddział zostanie wyposażony w nowy sprzęt z różnych obszarów działania. Z zakresu resuscytacyjno - zabiegowego zakupione zostaną, m.in.: defibrylatory z możliwością wykonania kardiowersji, przenośne zestawy resuscytacyjne, laryngoskopy, aparaty AMBU dla dzieci i dorosłych, przyłóżkowe zestawy rtg, aparaty do powierzchniowego ogrzewania pacjenta, stół zabiegowy oraz aparat do znieczulania. Z obszaru terapii natychmiastowej oddział otrzyma, m.in.: kardiomonitory, zestawy do trudnej intubacji, monitor zwiotczenia mięśniowego i monitor głębokości znieczulenia. Ponadto, z obszaru obserwacji zakupione zostaną, m.in.: respiratory stacjonarne i transportowe, pompy infuzyjne, elektryczne urządzenia do ssania i aparaty do szybkiego przetaczania płynów. Oprócz zakupu aparatury na oddziale wykonane zostaną także prace budowlane obejmujące wykonanie, m.in. postawienie ścian działowych, wykonanie niezbędnych instalacji w tym gazów medycznych i elektrycznych.
Dodam, że w ramach realizacji całego projektu (II etap) złożony został kolejny wniosek o pozyskanie unijnych pieniędzy, tym razem na budowę całodobowego lądowiska dla śmigłowców sanitarnych z oświetleniem i systemem nawigacyjnym. Cały projekt kosztować ma ok. 2 mln. zł. (85% dofinansowania pochodzić ma z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko). W ramach prac budowlanych płyta dotychczasowego lądowiska będzie przebudowana i ogrodzona, droga dojazdowa do lądowiska zostanie przebudowana, wykonany zostanie nowy chodnik z kostki brukowej, zostaną wykonane niezbędne instalacje oraz wykonane oświetlenie i monitoring lądowiska. Ponadto, zostanie przebudowany istniejący budynek tymczasowy na budynek techniczno – garażowy dla potrzeb lądowiska wraz z drogami dojazdowymi. W nowych pomieszczeniach będzie zainstalowany, m.in.: w sprzęt nawigacyjny i łącznościowy oraz będą przygotowane pomieszczenia garażowe dla trzech pojazdów sanitarnych. W ramach projektu również jest zaplanowana modernizacja dojazdu do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego dla osób niepełnosprawnych poprzez ułożenie chodnika przy wejściu na oddział oraz budowę windy zewnętrznej.