Dzień Papieski

Uroczystą Mszą Świętą uczczono 30 – tą rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. Uroczystej Mszy przewodniczył i wygłosił kazanie JE ks. Biskup Mariusz Leszczyński.
W uroczystości uczestniczyli Kapelani szpitala ks. Jarosław Pukaluk i ks. Czesław Koraszyński, pracownicy, pacjenci oraz sympatycy „Szpitala Papieskiego”. Rocznica wyboru na Papieża Jana Pawła II było także okazją przypomnienia i wspólnej modlitwy w intencji całej Służby Zdrowia, która w dniu 18 października br. wspomina Świętego Łukasza Patrona Służby Zdrowia i obchodzi swoje patronalne święto.
Po Mszy wszyscy uczestnicy uroczystości przeszli z zapalonymi lampionami pod tablicę upamiętniającą patrona szpitala Papieża Jana Pawła II, przed którą modlono się o rychłą beatyfikację Ojca Świętego.
Następnie ks. Biskup w asyście Ordynatora dr n. med. Marka Durakiewicza przeszedł na Oddział Chirurgii Naczyniowej, gdzie dokonał poświęcenia nowo otwartej sali dla pacjentów oraz spotkał się z chorymi.

SP Szpitala Wojewódzkiego
im. Papieża Jana Pawła II