Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki
im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu

Światowy Dzień Serca

Konferencja prasowa poprzedzająca centralne obchody Światowego Dnia Serca w Zamościu odbyła się w dniu 17 września br. w sali Consulatus zamojskiego Ratusza. W konferencji udział wzięli m.in. Marcin Zamoyski Prezydent Miasta, prof. dr hab. n. med. Andrzej Kutarski Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego Oddz. w Lublinie, dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok Ordynator Oddziału Kardiologii „Szpitala Papieskiego” w Zamościu i członek Zarządu PTK oraz dr Paweł Dąbrowski Z-ca Ordynatora Oddziału Kardiologicznego „Szpitala Papieskiego”. Podczas konferencji przedstawiona została idea Światowego Dnia Serca, historia obchodów w Polsce, zasady zdrowego stylu życia oraz program tegorocznych obchodów w Zamościu.
Jak podkreśla dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok, organizacja centralnych obchodów w Zamościu to wielkie wyróżnienie. - Cieszymy się bardzo, że centralne obchody będą miały miejsce właśnie w Zamościu. Niewątpliwie wybór i zaproponowanie organizacji tak wielkiej imprezy jest dla nas wielkim wyróżnieniem i docenieniem zarazem, dość wysokiego poziomu rozwoju zamojskiej kardiologii.
Do Zamościa przyjedzie min. zespół Bajm, Majka Jeżowska, Marcin i Rafał Mroczek oraz Teatr Muzyczny z Lublina. Odbędą się liczne pokazy min. szkoły TAI CHI CHUAN oraz Zamojskiego Bractwa Rycerskiego. Wystąpi także zamojski zespół VOX. Zamojskie obchody Światowego Dnia Serca pod hasłem „Czy Twoje serce potrzebuje pomocy?" odbędą się w dniu 28 września na Rynku Wielkim w Zamościu.
Światowy Dzień Serca jest obchodzony w ponad 100 krajach na całym świecie. Tego dnia wszyscy będą uświadamiani na temat profilaktyki chorób serca i promocji zdrowego stylu życia. W ramach obchodów na całym świecie odbywają się konsultacje medyczne, imprezy sportowe, publiczne i naukowe debaty oraz koncerty.

Ryszard Pankiewicz
Rzecznik Prasowy
SP Szpitala Wojewódzkiego
im. Papieża Jana Pawła II
w Zamościu

Powrót do listy

Polityka prywatności