Audit ISO

TUV Rheinland Polska Sp. z o.o. w dniach 26-27.07.2007 r. przeprowadziła w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu I audit nadzorujący na zgodność z wymaganiami normy ISO 9001:200 oraz I część auditu certyfikującego na zgodność z wymaganiami normy ISO 14001:2004.
Plan auditu obejmował zapoznanie się auditorów z działalnością poszczególnych komórek organizacyjnych Szpitala w zakresie stopnia spełnienia wymagań Systemu Zarządzania Jakością i Systemu Zarządzania Środowiskowego. Pierwszego dnia auditorzy zapoznali się z procesami kierowania działalnością Szpitala, realizacją celów jakościowych, oceną systemu zarządzania jakością przez Kierownictwo Szpitala, systemem komunikacji wewnętrznej, doskonaleniem świadczeń. Przedmiotem auditu były także procesy dotyczące zarządzania zasobami ludzkimi i prowadzenia szkoleń. Auditorzy sprawdzali nadzór nad infrastrukturą informatyczną, infrastrukturą administracyjną, techniczną i medyczną oraz reżim sanitarno-epidemiologiczny i gospodarkę lekiem.
Drugiego dnia przedmiotem auditu były usługi medyczne: Wojewódzka Przychodnia Specjalistyczna, Laboratorium Analityczne, Oddział Okulistyczny. Ponadto auditorzy sprawdzali dokumentację Systemu Zarządzania Jakością, planowanie Środowiskowego Zarządzania Jakością, przegląd zarządzania, doskonalenie świadczeń, system auditów wewnętrznych. Pierwszy etap, tj. I audit nadzorujący na zgodność z wymaganiami normy ISO 9001:200 oraz I część auditu certyfikującego na zgodność z wymaganiami normy ISO 14001:2004 zakończył się oceną pozytywną. Jego II część zaplanowana jest w dniach 17-19 września 2007 r. Audit przeprowadzony będzie przez trzyosobową komisję.