Prawie milion

Zarząd Województwa Lubelskiego na posiedzeniu w dniu 6 czerwca br., przychylając się do wniosku złożonego przez „Szpital papieski”, przyznał z budżetu województwa na 2007 r. dotację w wysokości 997.000 zł., z przeznaczeniem na zakup aparatury i sprzętu medycznego.
Dotacja obejmuje zakup następujących urządzeń: ultrasonografu wysokiej klasy (koszt ok. 350.000 zł.), ultrasonografu średniej klasy (koszt ok. 250.000 zł.), laparoskopu ogólnochirurgicznego z torem wizyjnym (koszt ok. 260.000 zł.), videokolonoskopu (koszt ok. 72.000 zł.) oraz videogastroskopu (koszt ok. 65.000 zł.).
„Jeden z głównych celów jakie sobie stawiam, jako członek Zarządu Województwa, resortowo odpowiedzialny za służbę zdrowia, to forsowanie na posiedzeniach zarządu dofinansowania z budżetu województwa, szpitali w niezbędny i konieczny sprzęt. Zwłaszcza „szpital papieski” w Zamościu, który jak wiemy, stawia przede wszystkim na jakość wykonywanych świadczeń, powinien być w tym względzie wspomagany przez organ założycielski jakim jest Urząd Marszałkowski.” – Andrzej Olborski Vice Marszałek Sejmiku Województwa.

SP Szpitala Wojewódzkiego