Nowy typ operacji na Oddziale Kardiochirurgii

W dniu 23 kwietnia br. na Oddziale Kardiochirurgii Szpitala im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu przeprowadzono operację rekonstrukcji zastawki dwudzielnej lewej komory serca. To pierwsza tego typu operacja w zamojskim szpitalu.
Zabieg mógł być przeprowadzony dzięki współpracy z Kliniką Kardiochirurgii Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Operację przeprowadził wraz z zespołem dr Tadeusz Gburek Ordynator Oddziału Kardiochirurgii naszego Szpitala. Pracę całego zespołu nadzorował dr Witold Gerber ze śląskiej akademii, który zdobywał doświadczenie min. pod kierunkiem wybitnego specjalisty prof. Fiedricha Mohra z Centrum Kardiologii Uniwersytetu w Lipsku. To pierwsza w zamojskim szpitalu a druga po Katowicach, tego typu operacja.