Praktyka w szpitalu w Diakonie

W ramach realizowanego programu "Wschodnio - Zachodnie spotkanie...", który jest wspierany przez Fundację Roberta Boscha, na praktykę do Szpitala Diakonie w Schwäbisch Hall udała się grupa pracowników SP Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. W praktyce uczestniczyli lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci oraz Zastępcy Dyrektora Szpitala.
Pobyt Zastępców Dyrektora miał roboczy charakter, wypełniony całodziennym programem związanym ze szczegółowym zapoznaniem się z zasadami zarządzania szpitalem, organizacją służb administracyjnych i technicznych, zasadami kontraktowania świadczeń medycznych, sposobem ich realizacji i rozliczania, zasadami kontroli.
Na podkreślenie zasługuje fakt bardzo ciepłego i sympatycznego przyjęcia naszej grupy przez Nadburmistrza Schwäbisch Hall Pana Hermanna - Josefa Pelgrima oraz Dyrektora Szpitala Pana Hansa - Petera Maiera.