Biała Niedziela Stary Zamość

13 stycznia 2002 roku przeprowadzono akcję konsultacyjno – leczniczą, zwaną "Białą Niedzielą" w Urzędzie Gminy, w Starym Zamościu, w zorganizowanie, której zaangażowani byli – Wójt Gminy Stary Zamość, Lekarz Rodzinny ze Starego Zamościa – Zofia Rejman oraz Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.
Ze strony Szpitala, w akcji udział wzięli następujący specjaliści:
Lek. med. Jolanta Leńczuk - Spec. Chorób Oczu.
Lek. med. Piotr Łukasik – Okulista.
Lek. med.Grzegorz Winniczuk - Spec. Ginekolog – Położnik.
Lek. med. Leszek Batalia – Spec. Chorób Wewnętrznych– Kardiolog.
Lek. med. Jerzy Derkacz – Spec. Otolaryngolog.
Lek. med. Ryszard Piasecki – Spec. Chorób Wewnętrznych.
Dr n. med. Michał Słomian – Spec. Chorób Wewnętrznych.
Lek. med. Tomasz Romanowicz – Spec. Chirurg.
Lek. med. Alina Godzisz – Spec. Chorób Wewnętzrnych – Reumatolog.
Lek. med. Wiesława Stępień – Wilczek – Spec. Neurolog.
Lek. med. Piotr Zwolan – Spec. Chirurg – Urolog.
Ze specjalistami pracowały również dwie rejestratorki, osiem pielęgniarek, dwie położne oraz trzy osoby koordynujące.
W poradniach specjalistycznych przyjęto 488 Pacjentów, wykonano 59 badań USG, 100 badań EKG, 103 osobom zbadano poziom cukru we krwi, u 105 osób wykonano pomiar ciśnienia. O potrzebie i powodzeniu przeprowadzenia ,,Białej Niedzieli” najlepiej świadczy ilość zbadanych Pacjentów oraz ich wdzięczność, okazywana w trakcie i po zakończeniu akcji. "Biała Niedziela" w Starym Zamościu była, z kolei ósmą tego typu akcją z udziałem lekarzy specjalistów Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.
Poprzednie organizowane były w Miączynie, Krasnobrodzie, Grabowcu, Werbkowicach, Zwierzyńcu i Potoku Górnym.
Wychodząc naprzeciw potrzebom społecznym regionu Zamojszczyzny, lekarze "Szpitala Papieskiego" udzielili dotychczas około 4000 porad specjalistycznych, w ramach akcji konsultacyjno – leczniczych, zwanych "Białymi Niedzielami".