Spotkanie opłatkowe

Dobrym zwyczajem Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu jest fakt, iż corocznie, w okresie przedświątecznym organizowane są spotkania opłatkowe z udziałem władz samorządowych i przedstawicieli parlamentarnych. Przed Świętami Bożego Narodzenia w 2001 roku odbyło się ono 17 grudnia, a udział w nim wzięli:
Edward Hunek – Marszałek Województwa Lubelskiego
Arkadiusz Bratkowski – Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, były Marszałek Województwa Lubelskiego,
Stanisław Majewski – Przewodniczący Rady Społecznej Szpitala,
Witold Tkaczyk – Dyrektor Zamojskiego Oddziału Lubelskiej Regionalnej Kasy Chorych,
Eugeniusz Polakowski – Dyrektor Biura Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie,
Pracownicy i Dyrekcja Szpitala.
W roku 2001, spotkanie opłatkowe miało charakter szczególny, z uwagi na fakt uhonorowania przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej pracowników Szpitala odznaczeniami państwowymi, które zostały wręczone przez Marszałka Edwarda Hunka oraz Posła Arkadiusza Bratkowskiego.
Złote Krzyże Zasługi otrzymali:
dr Andrzej Mielcarek – Dyrektor Szpitala,
dr Andrzej Kleinrok – Ordynator Oddziału Kardiologii,
dr Zbigniew Waga – Ordynator Oddziału Chirurgii.
Srebrne Krzyże Zasługi otrzymali:
mgr Roman Kapica – Zastępca Dyrektora ds. Administracyjnych
dr Ryszard Piasecki – Ordynator Oddziału Wewnętrznego z Onkologią
Podczas spotkania, w obecności Kapelanów Szpitala, podzielono się opłatkiem oraz złożono życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku.