Światowy Dzień Bezpieczeństwa Pacjenta 17 września 2024 r.

Światowy Dzień Bezpieczeństwa Pacjenta został ustanowiony w 2019 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i obchodzony jest co roku w dniu 17 września. Celem obchodów Światowego Dnia Bezpieczeństwa Pacjenta jest wzrost świadomości znaczenia bezpieczeństwa pacjentów oraz zwiększenie zaangażowania społeczeństwa w bezpieczeństwo opieki zdrowotnej.

Corocznie WHO opracowuje programy i projekty dotyczące systemowych oraz merytorycznych aspektów poprawy bezpieczeństwa pacjentów. Tematem i hasłem przewodnim tegorocznych obchodów jest „Poprawa diagnostyki dla bezpieczeństwa pacjenta”.

Pacjencie, będąc świadomym i aktywnym pacjentem możesz wpływać na bezpieczeństwo opieki, warto więc byś poznał swoje prawa. Zachęcamy do poszerzenia swojej wiedzy na temat Praw Pacjenta. Szczegółowe informacje na temat praw pacjenta są dostępne:

Sporządziła:
Anna Mielcarek