Jubileusz 25-lecia poświęcenia Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu oraz Uroczystość wprowadzenia relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu świętuje w tym roku podwójną rocznicę: 30-lecie powstania i 25-lecie poświęcenia. 12 czerwca 1999 roku, podczas historycznej wizyty w Zamościu, Papież Jan Paweł II poświęcił ten szpital, co pozostaje ważnym wydarzeniem w historii miasta.

W ramach obchodów rocznicy, 12 czerwca 2024 roku, w kaplicy szpitalnej miała miejsce uroczysta ceremonia wprowadzenia relikwii błogosławionej Hanny Chrzanowskiej, patronki pielęgniarek. W uroczystości wzięli udział liczni goście, w tym biskup Mariusz Leszczyński oraz wielu księży i zakonnic, jak również przedstawiciele personelu szpitala, na czele z dyrektorem Adamem Fimiarzem.

To wyjątkowe wydarzenie podkreśla nie tylko znaczenie szpitala w regionie, ale również jego duchowy związek z patronem i opiekunem, Papieżem Janem Pawłem II.