Światowy Dzień Chorego

Z okazji Światowego Dnia Chorego 10 lutego 2023r. o godzinie 13.30 w kaplicy szpitalnej odbyła się msza święta z udziałem Biskupa Pomocniczego Mariusza Leszczyńskiego podczas której między innymi dyrektor Adam Fimiarz zabrał głos wspominając, że Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez Patrona naszego szpitala, świętej pamięci Papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992r. to dzień refleksji nad istotą cierpienia, nad bólem fizycznym i psychicznym. To czas na uwrażliwienia na potrzeby chorych. Każda poważna choroba wywołuje kryzys, rodzi pytania, bunt a nawet rozpacz. Choroba i stany chorego stwarzają zapotrzebowanie na wsparcie psychiczne, które ma dać poczucie bezpieczeństwa i dodać sił w walce o zdrowie.

Dyrektor złożył życzenia pacjentom chorym i cierpiącym szybkiego powrotu do zdrowia, wytrwałości, cierpliwości i niegasnącej nadziei skierował również słowa podziękowania do personelu naszego szpitala, który na różnych obszarach działalności dba o to by pacjenci byli objęci należytą troską i właściwą opieką.

W imieniu zarządu szpitala życzymy błogosławieństwa Bożego i szybkiego powrotu do zdrowia.