Ograniczenia w związku z COVID-19 obowiązujące na terenie Szpitala

Z uwagi na stan pandemii COVID-19, znacznie zwiększoną aktywność dominującego wariantu Omikron, skutkującego znacznym wzrostem liczby zakażeń, Szpital jest zobowiązany do zachowania procedur triażu oraz warunków zapewnienia bezpieczeństwa epidemicznego, co może wpływać na dłuższy czas oczekiwania lub powodować inne niedogodności.

Szpital przypomina o wprowadzonych ograniczeniach:

1. Pacjenci wchodząc do Szpitala korzystają z wejścia głównego, wejścia do poradni kardiologicznej lub poradni onkologicznej.
  2. Osoby wchodzące do Szpitala w charakterze opiekuna pacjenta zobowiązane są do okazania Unijnego Certyfikatu COVID lub w przypadku braku - wypełnienia ankiety.
  3. Wprowadza się pomiar temperatury dla wszystkich osób wchodzących na teren Szpitala.
  4. Pacjenci przed planowanymi hospitalizacjami są badani w kierunku SARS-CoV-2 zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.

Celem nadrzędnym powyższych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno zgłaszającym się do Szpitala pacjentom, jak i personelowi, dlatego zwracamy się z prośbą o respektowanie ww. zaleceń i wytycznych w zakresie epidemii.

Utrzymany pozostaje zakaz przebywania na terenie Szpitala osób postronnych, w szczególności przedstawicieli medycznych i handlowych oraz zakaz odwiedzin pacjentów.

Szczegółowe informacje na temat pracy poszczególnych jednostek, rejestracji na badania i konsultacje można uzyskać pod numerami telefonów rejestracji lub sekretariatów poszczególnych jednostek.

W związku z trwającym stanem epidemii COVID-19, nadal rekomendujemy telefoniczną formę kontaktu z jednostkami Szpitala i ograniczenie przychodzenia w celach wyłącznie informacyjnych.

Przypominamy podstawowe zasady bezpieczeństwa epidemicznego:

1. na terenie Szpitala obowiązkowe jest noszenie maseczki, obejmującej nos i usta, zalecamy maseczki chirurgiczne lub FFP2 , FFP3
  2. obowiązuje nakaz zachowania minimum 1,5 - metrowej odległości od innych osób,
  3. zalecamy jak najczęstszą dezynfekcję rąk;
  4. w miarę możliwości prosimy o unikanie korzystania z wind,
  5. wizyty w poradniach mogą się odbywać dopiero po wcześniejszym kontakcie telefonicznym i ustaleniu daty i godziny przyjęcia,
  6. prosimy o przychodzenie na wizytę lekarską lub badanie max. 5 min przed wyznaczonym terminem,
  7. pacjentom oczekującym np. na pobranie badań w laboratorium zalecamy nieprzemieszczanie się na pozostałe obszary szpitala

Dziękujemy za wyrozumiałość i współpracę.

Możliwość przekazania paczki dla pacjenta.

W związku z sytuacją epidemiczną związaną z COVID-19 i wprowadzeniem zakazu odwiedzin w Szpitalu – Regulamin odwiedzin w szpitalu z dn. 26 października 2021 roku informujemy, że istnieje możliwość przekazania paczki osobie hospitalizowanej. Paczki, oznaczone danymi pacjenta    i oddziału, można składać w rejestracji w budynku głównym szpitala w godzinach 08.00-10.00, skąd będą przekazane właściwej osobie.

Informacja dot. kontaktu rodziny z pacjentem w stanie zagrożenia życia, bez stwierdzonego zachorowania na COVID-19

Realizując zalecenia Rzecznika Praw Pacjenta w zakresie umożliwiania ostatniego pożegnania pacjenta z rodziną w sytuacji zagrożenia życia, przy wciąż obowiązującym z przyczyn epidemiologicznych zakazie odwiedzin, informujemy:

Z powodu pandemii COVID-19 nadal preferowane są formy kontaktu z pacjentami wykorzystujące komunikację na odległość i w taki sposób, aby nie zostało naruszone bezpieczeństwo epidemiologiczne pozostałych pacjentów i personelu Szpitala.

W szczególnych przypadkach i w stanie zagrożenia życia pacjenta, lekarz dyżurny / prowadzący, w porozumieniu z Ordynatorem / Lekarzem Kierującym Oddziałem, może pozwolić osobom najbliższym towarzyszyć umierającemu pacjentowi - pod warunkiem zachowania wszelkich obowiązujących w Szpitalu procedur sanitarno -  epidemiologicznych. Zgoda udzielana jest w absolutnie wyjątkowych sytuacjach i dotyczy wyłączenie tych pacjentów, u których nie stwierdzono zachorowania na COVID-19.

W przypadkach wątpliwych, gdy wyrażenie takiej zgody mogłoby spowodować jakiekolwiek zagrożenia epidemiologiczne dla innych pacjentów lub personelu, sprawa będzie dodatkowo konsultowana z Działem Epidemiologii Szpitala.

Równocześnie niezmiennie zachęcamy do szczepień

przeciwko SARS-COV-2 oraz przyjęcia dawki przypominającej -

jako najlepszej ochrony przed ciężkim przebiegiem zakażenia

i zmniejszającej ryzyko zgonu.