Uratuj życie lub zdrowie i zgłoś się na bezpłatne badania przesiewowe raka jelita grubego w szpitalu „papieskim”

Uprzejmie informujemy, że w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu można poddać się bezpłatnym profilaktycznym  badaniom kolonoskopowym zleconym przez Ministerstwo Zdrowia. Badanie i leki służące do jego przeprowadzenia się są bezpłatne. W celu wykonania badania nie jest potrzebne skierowanie od lekarza rodzinnego. Na badania mogą zgłosić się osoby w następujących przedziałach wiekowych: wszystkie osoby w wieku 50-65 lat bez objawów raka jelita grubego 40-65 lat bez objawów, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego I stopnia z rakiem jelita grubego (rodzice, rodzeństwo, dzieci) 25-65 lat pochodzące z rodziny z HNPCC lub FAP, w tym przypadku konieczne jest skierowanie z Poradni Genetycznej.

Szczegółowych informacji udziela oraz dokonuje zapisów na badania sekretariat Zakładu Endoskopii (parter) pod nr tel. (84) 677 37 51, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00.

SP Szpital Wojewódzki
im. Papieża Jana Pawła II