Obchody jubileuszu 150–tej rocznicy powstania Lwowskiego Towarzystwa Lekarskiego

W dniach 18-21 października 2017 r. we Lwowie (Ukraina) odbywały się uroczystości związane z  obchodami jubileuszu 150-tej rocznicy powstania Lwowskiego Towarzystwa Lekarskiego. W uroczystościach udział wzięli m.in. przedstawiciele polskiej Naczelnej Izby Lekarskiej oraz poszczególnych regionalnych Izb Lekarskich, oraz odpowiednio reprezentanci ze strony ukraińskiej. Nasz Szpitala reprezentowała delegacja w składzie: Z-ca dyrektora ds. Strategii Rozwoju, Marketingu i Komunikacji dr n. prawn. Ryszard Pankiewicz, Ordynator Onkologii Klinicznej dr Teresa Sosnowska oraz Ordynator Oddziału Kardiologii dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok. Z obchodami jubileuszowymi była połączona konferencja naukowa, na której odbyły się różne tematyczne sesje plenarne, m.in. kardiologiczna, transplantacyjna, radiologiczna, onkologiczna, chirurgii klatki piersiowej, chirurgiczna i  historyczna. Wykład nt. „Kompleksowa opieka nad pacjentami z zawałem serca – doświadczenia zamojskie” wygłosił dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok. Organizatorami obchodów oraz konferencji naukowej było Stowarzyszenie Lekarzy Polskich we Lwowie (prezes Stowarzyszenia - doc. dr n. med. Ewelina Hrycaj-Małanicz) oraz Ukraińskie Towarzystwo Lekarskie we Lwowie (prezes Towarzystwa - Dr Oleh Duda). Red.