Bezpłatne badania profilaktyczne

Zapraszamy serdecznie do Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu na bezpłatne badania profilaktyczne nowotworów głowy i szyi. W dniu 21 września 2017 r., w godzinach 15.00-18.00 w Poradni Foniatrycznej p.103, odbędą się badania laryngologiczne w ramach V Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi.

I Ogólnopolski program profilaktyki nowotworów głowy i szyi 2017 skierowany jest do osób: w wieku 40-60 lat z grupy podwyższonego ryzyka Objawami kwalifikującymi do grupy podwyższonego ryzyka są: występowanie przez ponad 3 tygodnie jednego z objawów, nie związanych z infekcją, takich jak: pieczenie języka, niegojące się owrzodzenie oraz/lub czerwone albo białe naloty w jamie ustnej, ból gardła, przewlekła chrypka, guz na szyi, niedrożność nosa lub krwawy wyciek z nosa, ból w trakcie oraz/lub problemy z połykaniem. przynależności do grupy ryzyka: wieloletni palacze, osoby nadużywające alkoholu, osoby podejmujące ryzykowne zachowania seksualne.

Do badań w ramach programu konieczna jest wcześniejsza rejestracja pod
nr. tel. (84) 677 37 20, w godz. 11.00-14.00. Rejestracja już trawa i zakończy się 21 września 2017r. Decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona.