Umowa o współpracy polsko-ukraińskiej

16 czerwca podpisana została umowa o współpracy Lwowskiego Centrum Kardiologii z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. Do Zamościa przyjechała delegacja ze Lwowa w składzie Stepan Pawlyk, Nela Oryshchyn oraz Oleg Bokhonko. Głównym inicjatorem nawiązania współpracy między ośrodkami ze strony Szpitala jest ordynator Oddziału Kardiologii dr hab. Andrzej Kleinrok. Podpisanie umowy przez szefów obu szpitali, Stepana Pawlyka i Andrzeja Mielcarka, było poprzedzone zapoznaniem się delegacji ze Lwowa m.in. ze strukturą organizacyjną i zasadami działalności Szpitala, w tym Oddziałów Kardiologii i Kardiochirurgii. Goście wizytowali cały kompleks kardiologiczny, tj. sale zabiegowe, diagnostykę nieinwazyjną, Pracownię Hemodynamiczną, Oddział Kardiologii, Pododdział Rehabilitacji Kardiologicznej, Ambulatoryjny Ośrodek Rehabilitacji Kardiologicznej.
Umowa o współpracy obejmuje m.in. wymianę doświadczeń i szkolenie kadry medycznej. Po podpisaniu umowy strony uzgodniły termin pierwszej wizyty medyków ze Lwowa w Zamościu.