Pielęgniarka Roku 2013

15 Ambasadorek szpitala „papieskiego”

„Pielęgniarka Roku 2013” organizowany przez Polskie Towarzystwo Pielęgniarski i Koło Liderów Pielęgniarstwa przy Mazowieckim Oddziale Wojewódzkim PTP na szczeblu wojewódzkim przeszedł do historii. Eliminacje odbyły się 7 marca br. w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie. Uczestnicy oprócz przystąpienia do egzaminu wzięli także udział w wykładach przygotowanych przez PTP przy SPSK nr 4. Najlepszy w województwie okazał się Pielęgniarz Wojciech Wrona pracujący w SPSK Nr 4. W konkursie wzięło udział 110 pielęgniarek i pielęgniarzy z terenu Lubelszczyzny.

-„Nasze Panie Pielęgniarki tym razem nie osiągnęły upragnionego 1 miejsca w konkursie Wojewódzkim mimo to cieszymy się, że tak licznie reprezentowały nasz Szpital”. - podkreśla członek Komisji Ewa Duma, Przewodnicząca Koła Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego działającego w szpitalu „papieskim”.

Wyboru najlepszego kandydata do etapu krajowego dokonała 9 -cio osobowa Komisja Konkursowa, w której 2 osoby delegowane były przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego w Warszawie. – „Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie pielęgniarek liderów o wysokim przygotowaniu zawodowym, etycznym i aktywnym zaangażowaniu na rzecz środowiska pielęgniarskiego. Kryteria jakimi kierowano się w wyborze kandydatek na etap wojewódzki to: wysoka ocena wystawiona przez bezpośredniego przełożonego, postawa etyczna, aktywny udział w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych oraz praca w PTP. W naszym przypadku była to praca w Kole PTP działającym przy naszym Szpitalu”. - wyjaśnia Ewa Duma. Przeprowadzanie konkursu odbywa się etapowo. Do 31 stycznia 2014 r. wyłoniono uczestników w poszczególnych szpitalach. W naszym szpitalu wybrano 18 pielęgniarek na poszczególnych oddziałach i w przychodniach. Ostatecznie w konkursie wzięło udział 15 pielęgniarek: Bożena Adamczyk, Violetta Gac-Gowinek, Ewa Homa, Elżbieta Hałas, Aneta Juś, Iwona Kitka, Violetta Łepik, Alicja Korzeniowska, Antonina Mazurkiewicz, Jolanta Ordyniec, Aneta Paterak, Anna Piasecka, Irena Płocharz, Anna Saranowska, Renata Świderek.

-„Wyłonione kandydatki posiadają wysokie kwalifikacje, rozległą wiedzę zawodową, nienaganną postawę etyczną i chętnie podejmują działania na rzecz rozwoju pielęgniarstwa. W naszym Szpitalu pracuje dużo więcej pielęgniarek/pielęgniarzy, którzy spełniają powyższe kryteria i dlatego w przyszłym roku planujemy podjąć działania mające na celu zachęcanie do udziału większej liczby pielęgniarek. Promujemy nasz zawód, ponieważ liczba pielęgniarek znacznie ulega zmniejszeniu i niedługo wszyscy będziemy odczuwać skutki niedoboru kadry pielęgniarskiej”. - mówi Teresa Wawryca – Kordulska, Naczelna Pielęgniarka.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczącym w konkursie naszym Paniom Pielęgniarkom. Będziemy mocno trzymać kciuki w przyszłorocznej jubileuszowej edycji. Finał krajowy konkursu odbędzie się w dniach 22-23 maja 2014 r. w Lublinie.