Uroczyście w Szpitalu

29 listopada w szpitalu odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów jakości oraz dokonano otwarcia i poświęcenia wyremontowanego dla potrzeb Oddziału Onkologii Klinicznej nowego oddziału. Uroczystość była poprzedzona Mszą św. odprawioną w Kaplicy Szpitalnej, której przewodniczył JE ks. dr Marian Rojek Biskup Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Europoseł Arkadiusz Bratkowski, Poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak, Członek Zarządu Województwa Lubelskiego dr Tomasz Pękalski, Konsultant Wojewódzki ds. Onkologii Klinicznej prof. dr hab. n. med. Elżbieta Starosławska oraz przedstawiciele świata medycyny, instytucji publicznych i samorządowych.

Certyfikaty jakości Certyfikaty jakości Systemu Zarządzania Środowiskiem PN-EN ISO 14001:2005 i Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji PN - ISO/IEC 27001:2007, na ręce Dyr. szpitala Andrzeja Mielcarka i Urszuli Taczały Pełnomocnika Dyrektora ds. Jakości, wręczyła Krystyna Stephens Dyrektor Zarządzający z Polsko-Brytyjskiego Instytutu Certyfikacji Sp. z o.o. w Warszawie. W przypadku pierwszego certyfikatu jest on wznawiany po raz trzeci, w drugim po raz drugi. Certyfikaty Certyfikaty są przyznawane na okres 3 lat. - „W ramach Zintegrowanego Systemu Oceny Jakości w Szpitalu posiadamy jeszcze certyfikaty: ISO 9001:2008, PN-N 18001:2004 oraz HACCP. Oprócz systemów jakości ISO i Polskiej Normy posiadamy jeszcze Certyfikat Akredytacyjny przyznawany przez Ministra Zdrowia oraz Certyfikat Szpital Przyjazny Dziecku.” – mówi mgr inż. Mirosław Teterycz Pełnomocnik ds. Systemu Zarządzania Środowiskowego , BHP i Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji.

Oddział Onkologii Klinicznej wsparty przez społeczeństwo
Drugim punktem uroczystości było otwarcie wyremontowanego dla potrzeb Oddziału Onkologii Klinicznej nowego oddziału, który dotychczas był zajmowany przez Oddział Rehabilitacji. Było to możliwe dzięki przeprowadzeniu Oddziału Rehabilitacji do nowego nie zajmowanego dotychczas budynku zaadaptowanego na jego potrzeby. Okolicznościowy wykład pt. „Dokąd zmierza współczesna onkologia” wygłosiła prof. dr hab. n. med. Elżbieta Starosławska Konsultant Wojewódzki ds. Onkologii Klinicznej. Szczególnym momentem spotkania było podziękowanie wszystkim darczyńcom, dzięki którym oddział mógł zostać wyremontowany i wyposażony. Podziękowania w imieniu szpitala złożył Dyr. Andrzej Mielcarek. – Serdecznie podziękowania składam wszystkim Sponsorom oraz Amazonkom Zamojskim – Stowarzyszenie Kobiet po Leczeniu Raka Piersi „Amazonki” i Fundacji Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II za przeprowadzenie zbiórki pieniędzy, a także wyrazy wdzięczności za nowe inicjatywy wspierania działalności szpitala jak powołana do życia Fundacji Onkologia Zamojska przez Krystynę i Szymona Kuczyńskich oraz Wiesława Gryn”. – podkreśla Dyr. Mielcarek. Uroczystość zakończyła się otwarciem i poświęceniem Oddziału Onkologii Klinicznej.

Oddział Onkologii Klinicznej finansowo wsparli
Lasy Państwowe (Nadleśnictwo Biłgoraj, Mircze, Chełm, Tomaszów Lubelski, Strzelce, Krasnystaw, Józefów, Janów Lubelski i Zwierzyniec)
PGE Dystrybucja oddz. Zamość
PH LUZAM Wojtowicz Lucjan i Anna w Zamościu
Kancelaria Adwokacka Maciej Stopczyński w Zamościu
Maria Lucyna Dominik Chyże Gm. Bełżec
Opiekunowie i dzieci z Koła Plastycznego działającego przy ODK „Okrąglak” prowadzonego przez Marię Śliczniak - Obrazy na ściany Oddziału – Dla uśmiechu chorego.