Narzędzia operacyjne jak nowe

Nowe wyposażenie Centralnej Sterylizatorni okres próby przeszło pomyślnie.
- „Po około roku działania w szpitalu nowych sterylizatorów mogę powiedzieć, że nastąpiła zmiana technologiczna, która podniosła nas na wyższy poziom. Sterylizatory są znakomite, w pełni zautomatyzowane. Oczyszczone narzędzia operacyjne wydają się być nowsze”. – mówi dr Waldemar Dziki, kierownik Bloku Operacyjnego i Centralnej Sterylizatorni.
W ramach realizacji projektu zakupiono i zamontowano dwie myjnie dezynfektory przelotowe wraz z wyposażeniem i systemem suszenia, dwa sterylizatory parowe, system centralny dozowań środków chemicznych do myjni, stację uzdatniania wody, stanowisko przygotowywania narzędzi oraz zgrzewarkę rotacyjną z podajnikiem rolkowym. Oprócz tego dokonano demontażu oraz utylizacji wysłużonych urządzeń, m.in. suszarek i sterylizatorów.
Całość kosztów inwestycji wyniosła ok. 1,8 mln. zł. Środki na ten cel w całości przekazał Urząd Marszałkowski w Lublinie. RP.