Zamojskie Dni Papieskie

12 czerwca obchodzona była uroczystość XIV rocznicy pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Zamościa. O godz. 13.00. została odprawiona uroczysta Msza święta w intencji rychłej kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II w Kaplicy Szpitalnej, której przewodniczył i słowo boże wygłosił ks. biskup Marian Rojek, ordynariusz Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
Podczas uroczystości wyemitowany był archiwalny film z pobytu Ojca Świętego w szpitalu.
„Jako wspólnota Szpitala Wojewódzkiego byliśmy zaszczyceni tym wyróżnieniem, że Papież zechciał pobłogosławić i poświecić Nasz Szpital, który dzięki inicjatywie pani Marii Czesak – Dudek nosił już Jego imię”. – w słowie wstępnym powiedział ks. Czesław Koraszyński, Kapelan Szpitala.
Następnie złożono kwiaty oraz znicze pod tablicą upamiętniającą naszego Patrona przy wejściu głównym do szpitala. Uroczystość była także okazją do złożenia podziękowania za sfinansowanie i wykonanie ołtarza do relikwii bł. Jana Pawła II wraz z klęcznikami firmie Drewkol Zakład Stolarski - wł. Antoni T. Kolaja.
„Pragnę dodać, że „inicjatorką” tego, że w naszej kaplicy są relikwie bł. Jana Pawła II oraz ten ołtarz i klęczniki jest ordynator Oddziału Neurologii dr Ewa Wierzchowska – Cioch”. – podkreśli ks. Koraszyński.
Na zakończenie Chór „Sitanianie”, pod dyrekcją Ireny Dużyńskiej, oprócz oprawy muzycznej uroczystości, przestawił widowisko słowno-muzyczne poświęcone błogosławionemu Janowi Pawłowi II.