Regionalna Konferencja Polskiej Federacji Szpitali

25 maja w Zamościu odbyła się Regionalna Konferencja Polskiej Federacji Szpitali poświęcona systemowi ochrony zdrowia w świetle ustawy o działalności leczniczej oraz zapowiadanych zmian .
Uczestnikom przybliżona została problematyka przekształceń, organizacji i zarządzania, finansowania świadczeń zdrowotnych oraz omówione zostały przykłady już przeprowadzonych restrukturyzacji szpitali.
W konferencji udział wzięli eksperci i specjaliści w dziedzinie ochrony zdrowia, m.in. Jarosław Fedorowski Prezes Polskiej Federacji Szpitali, Wojciech Kaszyński V-ce Prezes Polskiej Federacji Szpitali i Piotr Szynkiewicz - Prometriq Akademia Zarządzania (Narodowe Centrum Badań i Rozwoju). W konferencji uczestniczyli także przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia oraz samorządu: Krzysztof Tuczapski - Dyrektor LOW NFZ, Andrzej Kowalik - Z-ca Dyrektora LOW NFZ ds. Ekonomiczno-Finansowych, Tomasz Pękalski - Członek Zarządu Województwa Lubelskiego, Zbigniew Orzeł - Dyrektor Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej LUM i Marek Wójcik – z-ca Sekretarza Generalnego Związku Powiatów Polskich. Nasz szpital reprezentował dyrektor Andrzej Mielcarek.
Na zakończenie spotkania odbył się panel dyskusyjny pt. Rola samorządu w ochronie zdrowia – właściciel, organizator czy obserwator? Organizatorem konferencji był Zamojski Szpital Niepubliczny oraz Polska Federacja Szpitali. Patronat honorowy objęli: marszałek województwa Krzysztof Hetman oraz prezydent Zamościa Marcin Zamoyski.