Mielcarek w Zarządzie OZSA

8 lutego podczas posiedzenia członków Ogólnopolskiego Zrzeszenia Szpitali Akredytowanych uzupełniono skład zarządu. Nowym prezesem OZSA został Marek Konieczko, dyrektor Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. Dyrektora Naszego Szpitala Andrzeja Mielcarka powołano na członka Zarządu. Ponadto w skład zarządu weszli: Jacek Domejko (Vice prezes Zarządu), Anna Bednarska –Czerwińska (Sekretarz), Marzena Barton (Członek Zarządu). Na kolejnym posiedzeniu nowy zarząd ustali harmonogram prac i działań w 2013 roku.
Podstawowym celem zrzeszenia jest m.in. ochrona praw i reprezentowanie interesów zrzeszonych członków, wobec organów władzy i administracji rządowej, organów samorządu terytorialnego oraz wobec związków zawodowych, w szczególności wspólne działanie służące poprawie jakości usług medycznych, promocja, rozwijanie inicjatyw wewnątrzszpitalnych, identyfikacji najlepszych szpitali oraz ochrona praw i reprezentowanie interesów swoich członków wobec dysponentów publicznych i prywatnych środków przeznaczonych na finansowanie usług medycznych oraz innych organizacji.