Cukrzyca - problem interdyscyplinarny cz. VI

2 lutego w Zamościu odbyła się szósta edycja konferencji szkoleniowo-naukowej pod hasłem „Cukrzyca – problem interdyscyplinarny”, której kierownikiem naukowym był dr hab. n. med. Grzegorz Dzida Konsultant Wojewódzki ds. Diabetologii. Patronat honorowy nad konferencją objęli: Prezydent m. Zamość Marcin Zamoyski oraz Dyrektor SP Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II dr Andrzej Mielcarek. Nad organizacją czuwała dr Elżbieta Kramarczuk. W konferencji uczestniczyło ponad 300 osób, w tym lekarze specjaliści oraz lekarze Podstawowej Opieki Zdrowotnej.
Do Zamościa przyjechali wybitni eksperci i specjaliści: prof. dr hab. Maciej Małecki z Kliniki Chorób Metabolicznych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, prof. dr hab. med. Józef Drzewoski z Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu-Łódź, dr n. med. Janusz Krzymień z Kliniki Gastroenterologii i Przemiany Materii oraz dr hab. n. med. Marcin Grabowski z Kliniki Kardiologii WUM SP Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie, dr hab. n. med. Grzegorz Dzida z Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych U M w Lublinie, dr hab. n. med. Agnieszka Szadkowska z Kliniki Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii UM w Łodzi, dr inż. lek. med. Dariusz Włodarek z Zakładu Dietetyki Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie oraz mgr psychologii i ekonomii Agnieszka Chuść z International Coach Community w Warszawie.
Pierwsza edycja konferencji odbyła się w 2008 roku pod tym samym tytułem.