Dzień Drzwi Otwartych Onkologii

2 lutego w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu odbyła się ogólnopolska akcja „Dzień Drzwi Otwartych Onkologii”. Inicjatorem akcji była Polska Unia Onkologii. Z bezpłatnych konsultacji onkologów klinicznych i chirurgów onkologicznych skorzystało 69 osób.
Ponadto, wykonanych zostało 20 badań USG piersi oraz 4 profilaktycznych mammografii piersi w przedziale wiekowym od 50 do 69 roku życia. W akcji uczestniczyły członkinie Stowarzyszenia Kobiet po leczeniu raka piersi „Zamojskie Amazonki”, dzięki którym pacjenci mogli dowiedzieć się m.in. o przebiegu choroby nowotworowej, walce z chorobą oraz materiałami informacyjnymi na ten temat.
Osobą odpowiedzialną za organizację i przeprowadzenie akcji była Ordynator Oddziału Onkologii Klinicznej lek. med. Teresa Sosnowska.

SP Szpitala Wojewódzkiego
im. Papieża Jana Pawła II