Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki
im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu

Przyszli studenci medycyny w szpitalu

Przyszli studenci medycyny chcą zostać kardiologami Uczniowie trzeciej klasy o profilu medycznym I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu ponownie odwiedzili nasz szpital. Przyszli absolwenci uczelni medycznych tym razem zapoznali się z działaniem Oddziału Kardiologicznego z Pododdziałem Intensywnej Terapii.
Uczniów przywitał i wygłosił wykład na temat schorzeń serca dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok, Ordynator Oddziału. Jak podkreśla dyrektor szkoły Zygmunt Kamiński uczniowie byli bardzo zainteresowani odwiedzeniem właśnie tego oddziału. – „Zobaczyliśmy różne obszary działalności zamojskiej kardiologii, która jest uznawana za jedną z najlepszych w naszym kraju. Uczniowie mogli przekonać się jak wykonuje się badania serca, zabiegi operacyjne, a po całym procesie leczenia jak przebiega rehabilitacja kardiologiczna. To co zobaczyliśmy przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Myślę, że z tej grupy młodych osób, które planują studiować medycynę większość przekonało się jak ważną, ciężką i zarazem odpowiedzialną pracą jest praca specjalisty kardiologa. Pragnę serdecznie podziękować Panu Ordynatorowi Andrzejowi Kleinrokowi, za wspaniałe przyjęcie i profesjonalne przygotowanie dla nas tej wizyty”. – podkreśla dyrektor Kamiński.
Przyszli maturzyści podczas wcześniejszej wizyty w szpitalu zapoznali się z działalnością Centralnego Laboratorium Analityczne oraz Zakładem Patomorfologii.

Ryszard Pankiewicz
Rzecznik Prasowy
SPSW im. Papieża Jana Pawła II
w Zamościu

Powrót do listy

Polityka prywatności