Nocne bieganie w Rzeszowie

3 września odbył się XII Nocny Bieg Uliczny, w ramach którego realizowany był program „TAK DLA TRANSPLANTACJI”, aby wesprzeć kampanię promującą rozwój transplantologii na Podkarpaciu. Wśród uczestników była również Anna Gradziuk, koordynator naszego Szpitala ds. transplantacji, która została zaproszona do czynnego udziału przez Fundację Śląskiego Centrum Chorób Serca z Zabrza.
W zawodach wzięło udział we wszystkich kategoriach łącznie 638 osób, w tym 32 niepełnosprawnych, 350 juniorów, 15 osób po transplantacji oraz 234 dorosłych kobiet i mężczyzn w kategorii OPEN. – „Część biegów odbyło się w przepięknej wieczornej scenerii pomiędzy zabytkowymi oświetlonymi uliczkami miasta. W ramach kampanii promującej ideę transplantacji wykonywane były bezpłatne ciśnienia krwi, cholesterolu i cukru we krwi. Ponadto, odpowiadałam na szereg pytań związanych z pobieraniem i przeszczepianiem narządów. Bardzo wzrusza mnie młodzież po przeszczepie, która sama walcząc ze swoimi słabościami, potrafi cieszyć się ,,nowym życiem” a jednocześnie nie zapomina o ciężko chorych oczekujących na przeszczep. Swoim przykładem dają im nadzieje na życie”. – mówi Anna Gradziuk.
Wśród uczestników było wiele osób młodych po przeszczepach, m.in.: Tomek 8 lat z drugim sercem, Paweł z Koła 3 lata serduszko, Kasia z Radomska 8 lat z nowym serduszkiem, Agata z Krosna 13 lat po przeszczepie, Paulina z Radymna 4 lata serduszko, Marcelina 4 lata płuca. Akcję wspierali także znani sportowcy, m.in.: olimpijczyk Jan Falandys (zapaśnik) oraz parlamentarzyści.