Intensywne poszerzanie

Projekt „Dostosowanie Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii SPSW im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu do wymogów Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 10.11.2006r.” jest obecnie realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013.
Ze środków unijnych projekt będzie dofinansowany w kwocie ok. 2,6 mln. zł., co stanowi 85 % kosztów kwalifikowanych projektu. Udział własny zabezpieczony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego (15%). Całkowita wartość projektu wynosi ponad 3,2 mln. zł. Pieniądze pochodzące z RPO, będą przeznaczone na dostosowanie Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii do wymogów prawnych. Wyposażenie główne będzie obejmować łóżka szpitalne wielofunkcyjne (specjalistyczne), sufitowo-mostowe panele zasilające stanowiska łóżkowe w instalacje elektryczne i teletechniczne oraz gazy medyczne wraz z aparaturą medyczną i osprzętem (m.in. kardiomonitory, respiratory, defibrylatory, pompy infuzyjne czy aparat EKG). W ramach przebudowy oddziału zwiększy się liczba łóżek o kolejnych 6. Obecnie na oddziale znajduje się 7 łóżek. Termin realizacji zaplanowany jest na lata 2011-2012. W roku 2011 są prowadzone prace przebudowy istniejącego oddziału oraz odbędzie się częściowe wyposażenie. W roku 2012 oddział zostanie doposażony w aparaturę oraz sprzęt i zostanie uruchomiony przebudowany oddział.