Propagowali ideę transplantologii

Nad krasnobrodzkim zalewem 23 lipca 2011 r. odbyła się kampania "Tak dla transplantacji". Jan Statuch (z -ca prezesa Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca z Zabrza, po przeszczepie serca) oraz młodzi ludzie, również po przeszczepach, propagowali ideę transplantacji. Oprócz prowadzonych rozmów, rozdawania ulotek i oświadczeń woli, każdy mógł skorzystać z bezpłatnego pomiaru ciśnienia i cukru.W akcji brała udział Anna Gradziuk koordynator ds. transplantacji naszego szpitala, która oprócz wykonywania pomiarów odpowiadała na pytania związane z transplantacją.
Następnego dnia odbył się rajd rowerowy ze Zwierzyńca do Krasnobrodu. 50 osobowa grupa pilotowana przez prezesa Józefowskiej Kawalerii Rowerowej Roberta Rabiegę wraz z kolegami oraz przedstawicielami Kresowego Bractwa Motocyklowego przebyła 20 kilometrową trasę doliną Wieprza przez Obrocz, Guciów, Bondyrz i Hutki. Rajd zakończył się uroczystym wjazdem na stadion krasnobrodzki, gdzie odbywały się Dni Krasnobrodu. Uczestnikami rajdu były osoby, które zajmują się transplantologią i jej propagowaniem oraz ci, którzy dzięki przeszczepie żyją.
- Z ogromną radością i wzruszeniem zostaliśmy przyjęci przez zgromadzoną publiczność. Ludzie po przeszczepach są aktywni sportowo i społecznie. Niejednemu łza zakręciła się w oku patrząc na tych młodych ludzi, którzy otrzymali drugie życie, a teraz z wielkim zapałem propagują ideę transplantacji aby dać szansę innym oczekującym na przeszczep. – wspominają, uczestniczące w rajdzie pracownice naszego szpitala, Anna Gradziuk, Wiesława Kryczka i Ewa Duma.