Obchody Rocznicy Wizyty Papieża Jana Pawła II

14 czerwca w ramach Obchodów Rocznicy Wizyty Papieża Jana Pawła II w Zamościu pod hasłem Jan Paweł II i Chorzy w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II odprawiona została w Kaplicy Szpitalnej uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Zamojsko–Lubaczowskiego ks. bpa Wacława Depo oraz odbył się koncert pop - oratorium “Miłosierdzie Boże” w wykonaniu Lumen - Zbigniewa Małkowicza.
Uroczystość połączona była z dziękczynieniem za dar beatyfikacji Jana Pawła II, patrona szpitala. W spotkaniu uczestniczyli nie tylko pacjenci, pracownicy szpitala i mieszkańcy Zamościa I okolic, ale także zaproszeni goście, m.in. Senator RP Lucjan Cichosz, Poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak, Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego Arkadiusz Bratkowski a także przedstawiciele samorządów. Wśród gości nie zabrakło także kapelanów, którzy posługę duszpasterską pełnili pracując w szpitalu.
Podczas uroczystości na ręce Dyrektora Szpitala Andrzeja Mielcarka został złożony wizerunek błogosławionego Jana Pawła II, przywieziony z Watykanu przez delegację naszego Szpitala uczestniczącej w uroczystościach beatyfikacyjnych, dr n. med. Ewę Wierzchowską-Cioch i dr n. med. Ryszarda Piaseckiego.