Światowy Tydzień Promocji Karmienia Piersią

Mówcie do mnie w 3D
Tradycyjnie, tak jak w latach poprzednich, Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu włączył się do obchodów XXI Światowego Tygodnia Promocji Karmienia Piersią, który w tym roku przebiega pod hasłem „Mówcie do mnie w 3D”. Początek akcji rozpoczął się w Dzień Matki 26 maja o godz. 13.00 na Oddziale Położniczym i zakończy się 1 czerwca w Dniu Dziecka.
W ramach obchodów uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu, odwiedzą Mamy i ich pociechy w Szpitalu, będą składały życzenia, recytowały wierszyki, wręczały prezenty i czerwone serduszka z napisem „Kocham Cię Mamo”. Będą odbywały się spotkania Mam wraz z pociechami, z działającym przy naszym szpitalu Kołem Wsparcia Matek Karmiących. Szpital „papieski” posiada także status Szpitala Przyjaznego Dziecku, który jednocześnie zobowiązuje do tego, aby w jak największym stopniu propagować ideę karmienia piersią.