Beatyfikacja Jana Pawła II, Patrona naszego Szpitala

Delegacja szpitala w składzie dr n. med. Ewa Wierzchowska-Cioch, Ordynator Oddziału Neurologicznego z Pododdziałem Leczenia Udarów Mózgu oraz dr n. med. Ryszard Piasecki, Ordynator Oddziału Gastroenterologii i Chorób Wewnętrznego wzięli udział w uroczystościach beatyfikacyjnych Jana Pawła II w Watykanie.
Delegaci złożyli w Stolicy Apostolskiej, w imieniu Pracowników Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, uroczysty list do Papieża Benedykta XVI, w którym dziękują za dar beatyfikacji Jana Pawła II, patrona szpitala. Obecność naszego szpitala na uroczystościach zaznaczona została także poprzez okolicznościowy baner w formie białoczerwonej flagi z napisem: Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. I był widoczny pośród innych przywiezionych przez pielgrzymów z całego świata.
Na miejscu uroczystości beatyfikacyjne Sługi Bożego Jana Pawła II, w których brał udział nasz Szpital, odbyły się w Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Zamościu. W uroczystej Mszy Świętej uczestniczyła, wraz z pocztem sztandarowym, delegacja szpitala w składzie: dyrektor naczelny szpitala Andrzej Mielcarek, dyrektor ds. administracji Bernarda Petryk oraz kierownik administracji Roman Kapica.