Pacjentki pod kontrolą

Jeden z najnowocześniejszych cyfrowych mammografów z cyfrowym systemem biopsji dostępnych na rynku medycznym został zakupiony przez Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, w ramach realizacji projektu wdrożenia systemu cyfrowego zapisu i archiwizacji medycznych danych obrazowych w szpitalu. Koszt zakupu mammografu to ok. 961 tys. zł. Zakup mammografu wraz ze stanowiskami opisowo-obrazowymi oraz niezbędnym wyposażeniem to koszt ogółem ok. 1,45 mln. zł.
- „Aparatur mammograficzny o takiej jakości powinien być dostępny w naszym szpitalu już od dawna. Ale lepiej późno niż wcale. Aparat ten pozwala na prowadzenie diagnostyki na poziomie jaki nie był dotychczas dostępny dla naszych pacjentek. Zakup mammografu wpłynie na rozwój profilaktyki onkologicznej czyli na jak najszybsze uchwycenie zmian w piersi. To kolejny milowy krok w kierunku leczenia pacjentów onkologicznych. Chciałbym, żeby kolejne kroki następowały jak najszybciej.” – mówi Andrzej Mielcarek, dyrektor szpitala. Cały projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 4,2 mln. zł. z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013. Cała inwestycja ma kosztować ok. 5 mln. zł. Zakończenie projektu planowane jest na koniec czerwca 2011 roku. Realizacja projektu wpłynie na stworzenia w naszym szpitalu kompleksu radiologicznego, który będzie jednym z najnowocześniejszych ośrodków tego typu w kraju.