Kompleksowa opieka w szpitalu

Szpital „papieski” od 1 marca br., świadczy nocną i świąteczną opiekę zdrowotną –stacjonarną i wyjazdową dla obszaru powiatu i miasta Zamościa. Jednocześnie uruchomiony został punkt zamiejscowy w SP Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Szczebrzeszynie, w Centrum Lekarza Rodzinnego.
Pierwszy pacjent został przyjęty o godz. 0.20 i był konsultowany przez prof. Krzysztofa Marczewskiego, szefa Rady Ordynatorów Szpitala. Podczas pierwszego pełnego dyżuru, w dniu 1 marca, przyjętych zostało 20 dzieci i 14 pacjentów dorosłych. Pacjenci korzystają także z przedłużonej pracy apteki ogólnodostępnej.
Do dyspozycji pacjentów jest czterech lekarzy (dwóch pediatrów i dwóch lekarzy ogólnych) oraz cztery pielęgniarki. W punkcie w Szczebrzeszynie przyjmuje jeden lekarz i pielęgniarka. Punkt zamiejscowy oprócz mieszkańców gminy Szczebrzeszyn obsługuje pacjentów z ościennych gmin, tj.: Sułów, Radecznica, Zwierzyniec i Nielisz.
Opieka świadczona jest codziennie, od godziny 18-tej do godz. 8 rano, również w soboty i niedziele oraz w dni świąteczne i inne dni ustawowo wolne od pracy. Pacjentom udzielane są niezbędne informacje pod stacjonarnym numerem telefonu: Zamość - (84) 677 33 46 (47), Szczebrzeszyn - (84) 68 23 521.