Spotkania menedżerów ochrony zdrowia

Regionalne spotkania menedżerów ochrony zdrowia - forum nowych rozwiązań
7 marca w Lublinie odbyła się kolejna edycja spotkań menedżerów ochrony zdrowia z cyklu regionalnych debat Rynku Zdrowia. Konferencje organizowane są przez redakcję miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia wraz z wydawcą, Grupą PTWP, pod wspólnym tytułem: „Regionalne spotkania menedżerów ochrony zdrowia – forum nowych rozwiązań”.

W gronie uczestników konferencji udział wziął dyrektor ds. lecznictwa naszego szpitala Marek Lipiec. Ramowy program konferencji obejmował m.in. zagadnienia dotyczące polityki zdrowotnej i organizacji systemu ochrony zdrowia w woj. lubelskim, finansów i zarządzania – kontraktowanie świadczeń opieki zdrowotnej oraz infrastruktury ochrony zdrowia w regionie – stan obecny i przyszłość. Na konferencji nie zabrakło także dyskusji menedżerów ochrony zdrowia, ekspertów, przedstawicieli organów założycielskich i administracji publicznej dotyczącej wybranych regulacji przewidywanych w tzw. pakiecie projektów ustaw zdrowotnych – perspektywa regionalna.