Wystawa „Miejsca przepełnione jego obecnością i pokoje

Wystawa „Miejsca przepełnione jego obecnością i pokojem” w Książnicy Zamojskiej
Wystawa pomników Ojca Świętego Jana Pawła II w diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, której autorem jest Mirosław Teterycz pracownik naszego szpitala a zarazem członkiem Związku Polskich Fotografików Przyrody oraz moderatorem forum www.fotoplaneta.pl, jest do obejrzenia od 5 października w Książnicy Zamojskiej.
Na wernisaż wystawy przybył m.in. JE bp Wacław Depo Ordynariusz Diecezji, Bogdan Kawałko prezes Fundacji naszego Szpitala, Andrzej Mielcarek dyrektor szpitala oraz przedstawiciele środowisk samorządowych i artystycznych. Ekspozycja obejmuje 15 fotografii pomników Jana Pawła II. Autor wystawy poświęcił 2 lata pracy nad przygotowaniem odpowiednich ujęć. Podkreślił także zaangażowanie wszystkich bezpośrednio związanych z organizacją wystawy.
– „W powstanie wystawy mocno zaangażował się ksiądz Czesław Szczerba, m.in. dzięki niemu i jego przemyśleniom wystawa otrzymała tytuł "Miejsca przepełnione Jego obecnością i pokojem". On też pomagał mi w wyborze zdjęć na wystawę. Muszę tu wspomnieć o roli Fundacji Szpitala, a szczególnie Bogdana Kawałko, dzięki którym wystawa miała szansę się zmaterializować. Dużą życzliwość i pomoc wykazała dyrekcja szpitala "papieskiego" oraz rzecznik prasowy szpitala Ryszard Pankiewicz”.- mówi Mirosław Teterycz.
Dodajmy, że wystawa swój pierwszy wernisaż miała w szpitalu w dniu 12 czerwca br. podczas obchodów „Dnia Papieskiego” z udziałem m.in. JE ks. bp. prof. Jana Śrutwy oraz bp. dr Wacława Depo.