PR w ochronie zdrowia

Jak się robi PR w ochronie zdrowia
Druga edycja konferencji naukowo-szkoleniowej „Jak się robi PR w ochronie zdrowia” pod patronatem Ministerstwa Zdrowia, której organizatorem jest redakcja „Ogólnopolskiego Przeglądu Medycznego”, odbyła się w dniu 19 czerwca br. w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Podczas konferencji stawiano wiele pytań, m.in.: Jaki jest wizerunek polskiej służby zdrowia? Jak opinia publiczna ocenia pracę placówek medycznych? Czy można zrobić coś, aby poprawić obraz polskiej sceny medycznej?
W konferencji uczestniczyli przedstawiciele środowiska medycznego i dziennikarskiego. Wieloletni praktycy i wybitni specjaliści z zakresu komunikowania z mediami debatowali na tematy mechanizmów komunikowania się organizacji medycznych ze środowiskiem, Public Relations placówek zdrowotnych, metodach pracy rzeczników prasowych, relacjach z pracownikami, a przede wszystkim relacjach z mediami.
W konferencji wziął udział Ryszard Pankiewicz Rzecznik Prasowy naszego Szpitala.